نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۰ (Elecomp)، نمایشکاه بین المللی الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیک است که هر ساله در تهران و در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران زیر نظر شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

در حالی که در سال ۹۹ برگزاری نمایشگاه الکامپ به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد، هم اکنون سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور از برگزاری این نمایشگاه در تیرماه امسال و به صورت حضوری خبر داده است.

مطابق با اعلام این سازمان، نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۰ (الکترونیک کامپیوتر) به عنوان بزرگترین رویداد نمایشگاهی حوزه ICT کشور، اواسط تیرماه ۱۴۰۰ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران و در صورت مناسب بودن شرایط و نبود پیک کرونایی، به صورت حضوری برگزار می‌شود. قرار است این نمایشگاه مانند سال‌های قبل از کرونا در ابعاد کامل و بخش‌های مختلف برگزار شود.

بیست‌ و پنجمین دوره از نمایشگاه الکامپ به‌ دلیل شیوع کرونا، سال گذشته برگزار نشد. برگزارکنندگان مراسم گفته بودند الکامپ ۹۹ اواخر تیرماه همان سال برگزار می‌شود؛ اما نمایشگاه به دلیل شیوع ویروس کرونا دو بار به تعویق افتاد و درنهایت تصمیم گرفته شد تنها الکام‌ استارز، رویداد جانبی الکامپ، برگزار شود. در نهایت، الکام استارز از ۲۹ دی تا ۳ بهمن ۹۹ برگزار شد.

حال سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، به‌عنوان برگزارکننده اصلی مراسم، خبر داده است که بیست‌ و ششمین نمایشگاه الکامپ، آخر تیرماه امسال و به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد. رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران  در نشست خبری این سازمان اعلام کرد تلاش می‌شود تا الکامپ همچون دوره‌های گذشته به‌صورت حضوری و باشکوه برگزار شود.

سازمان نصر تهران که امسال به‌جای نصر کشور برگزارکننده مراسم است، می‌گوید قرار است کل فضای نمایشگاه بین‌المللی به برگزاری الکامپ بیست و ششم اختصاص یابد، اما باید دید آیا شرایط شیوع کرونا در کشور بار دیگر اجازه این کار را می‌دهد یا خیر.

تاریخ شمسی: ۳۰ خرداد تا ۲ تیرماه ۱۴۰۰
تاریخ میلادی : ۲۰۲۱ Jun 21-24
۴ روز نمایشگاه
یکشنبه تا چهارشنبه
زمان بازدید ۱۰ صبح الی ۶ عصر
محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران