خدمات مونتاژ برد الکترونیکی

تولید انبوه تخصص ماست!

خدمات مونتاژ برد الکترونیکی

دیجی قطعه علاوه بر تامین قطعات الکترونیکی و طراحی برد الکترونیکی، در زمینه خدمات مونتاژ بردهای الکترونیکی نیز فعالیت های گسترده ای دارد. در این مجموعه تلاش می‌شود با نظارت و کنترل دقیق در طی مراحل مونتاژ خطاهایی مانند قلع مردگی، لحیم سرد، خطای دید در قلع گرفتگی پایه ‌های IC رخ ندهد.این خدمات در هر دو فناوری SMT و THT با توجه به نوع قطعات به هر دو شیوه دستی و اتوماتیک انجام می‌شوند. از آنجایی که روش های مورد استفاده ی پیشین مهندسی معکوس، احتمال آسیب به برد اصلی را داشته، ریسک بالایی را نیز به همراه داشتند. همچنین مدارات مجتمع برای کاربرد خاص (ASIC) انحصاری شرکت ها عموماً می توانند باعث مختل شدن رویه ی مهندسی معکوس برد بشوند. سرهم کردن برد مدار چاپی، فرآیند اتصال قطعات الکترونیکی با سیم کشی بردهای مدار چاپی است. آثار یا مسیرهای رسانای حک شده در ورقه های مسی چند لایه PCB ها در داخل یک لایه نارسانا به منظور تشکیل مجموعه استفاده می شود. قطعاتی که در انواع بردهای الکترونیکی به کار می روند از لحاظ شکل ظاهری در دو دسته SMD و DIP قرار می گیرند. در هنگام طراحی PCB اولین نکته ای که باید مورد توجه قرار داد نوع قطعات به کار رفته در آن می باشد.

محاسبه قیمت مونتاژ برد SMD

یکی از تاثیرگذارترین عوامل موثر بر قیمت مونتاژ برد تعداد پدهای (PAD) استفاده شده در برد است. منظور از پد نقاط اتصال
هر قطعه به برد است که مخصوصا در بردهای دیپ قلع مصرفی را بالا می‌برد. عواملی مانند تنوع قطعات، ضخامت ورق،
نوع مونتاژکاری، بسته بندی قطعات مصرفی، اندازه برد و سایر موارد نیز در محاسبه قیمت برد اس ام دی تاثیر مستقیم دارند.
برای محاسبه دقیق کافیست با کارشناسان تماس بگیرید.

محاسبه قیمت مونتاژ برد DIP

تعداد پدهای (PAD) استفاده شده در برد برای قیمت مونتاژ بردهای DIP , THD تاثیر بیشتری دارند. در این روش بیشتر از وان
قلع یا هویه استفاده می‌شود که قیمت هرکدام بسته به شرایط برد متفاوت است. با تماس با کارشناسان دیجی قطعه می‌توانید به
طور دقیق از قیمت مونتاژ برد DIP مطلع شوید.

انواع روش های مونتاژ

مونتاژ برد الکترونیکی چیست؟

مونتاژ برد مدار چاپی (PCBA)، یک مجموعه PCB تکمیل شده است که شامل تمام قطعات الکترونیکی مورد نیاز برای عملکرد برد است. PCBA همچنین به فرآیند مونتاژ برد با قطعات لازم اشاره دارد. مسیرهای رسانا حکاکی شده در ورق های مسی چند لایه PCB در یک بستر غیر رسانا به منظور شکل گرفتن مونتاژ استفاده می شود. اتصال قطعات الکترونیکی به  بردهای مدار چاپی، اقدام نهایی برای ایجاد یک دستگاه الکترونیکی کاملاً عملیاتی است. اصول مونتاژ قطعات الکترونیکی بر روی بردهای مدار چاپی به این صورت است وجه کرد؛ چراکه مونتاژ قطعات DIP و SMD با یکدیگر متفاوت اند.

مونتاژ برد الکترونیکی DIP (THD)

قطعات الکترونیکی دیپ یا THD (Through-hole Device) در داخل برد الکترونیکی قرار می گیرند و به همین علت به سوراخ کردن برد نیاز داریم. مونتاژ قطعات DIP یک روش سنتی برای نصب قطعات الکترونیکی در نظر گرفته می شود و دارای معایب متعددی است. سوراخ‌هایی که در لایه‌های عمیق‌تر بردهای مدار چاپی ایجاد می‌شوند تا اتصال مدار الکتریکی با اجزای نصب شده امکان‌پذیر شود، باعث می شود که تمام قطعات الکترونیکی دارای سیم هایی با قطری باشند که کاملاً متناسب با سوراخ باشد. مشکلی که در مونتاژ قطعات DIP ایجاد شد، استحکام ناکافی باندی است که سیم را در سوراخ نگه می دارد. همچنین مشکلات بیشتری به دلیل لزوم قرار دادن دستی هر قطعه الکترونیکی روی برد، زمانی که توان تولید مورد نیاز به صدها هزار PCB رسید، به وجود آمد.

مونتاژ برد الکترونیکی SMD

قطعات الکترونیکی SMD (Surface-mount Device) بر روی سطح برد قرار می گیرند؛ بنابراین نیازی به سوراخ کردن برد نیست. برخلاف مونتاژ قطعات دیپ، فناوری نصب سطحی از پین‌های متصل به بردهای مدار چاپی با لحیم کردن آنها روی پدها استفاده می‌کند. در نتیجه، تقریباً تمام قطعات SMD به طور خودکار با استفاده از دستگاه "پیک اند پلیس" نصب می‌شوند. البته گاهی اوقات ممکن است نیاز به مونتاژ دستی برد داشته باشیم که این روش هم در مونتاژ قطعات SMD امکان پذیر است. بخش مونتاژ قطعات SMD در این مجموعه قابلیت‌های شاخصی را به مشتری ارائه می‌دهد، از جمله:
قابلیت مونتاژ قطعات از سایز 0.005× 0.1 تا 3× 3 اینچ
توانایی مونتاژ IC های BGA،QFN و Fine Pitch QFP
قابلیت انجام مونتاژ بر روی انواع PCB از سایز 50× 50 تا 1100× 400 میلی‌متر
دقت بالای Printer و Pick&Place در مقیاس میکرومتر

راههای مختلف ایجاد مجموعه های برد مدار چاپی کدام است؟

توصیه می شود سوار کردن برد مدار چاپی با دقت، با توجه به جزئیات و دقت مطلق انجام شود؛ زیرا این امر عملکرد موفق دستگاه های الکترونیکی را تعیین می کند.
قطعات الکترونیکی را می توان به طور ایده آل با PCB ها به 3 روش زیر مونتاژ کرد:

تکنولوژی نصب سطحی (SMT)

تکنیکی که در دهه 60 میلادی ظاهر شد و در دهه 80 توسعه یافت؛ در حال حاضر به طور گسترده توسط بسیاری از تولید کنندگان مونتاژ PCB استفاده می شود. این فرآیند شامل اجزایی با زبانه های فلزی است که می توانند به راحتی به PCB ها لحیم شوند. در صورتی که قطعات در دو طرف PCB ها با روش های لحیم کاری موثر ثابت شوند، این تکنیک تراکم مدار بیشتری را ارائه می دهد.

بهبود قطعات

از تکنیک های مشابهی که برای استدلال و حل مسئله استفاده می شود می توان برای بهبود قطعات نیز استفاده کرد. می توانید قطعاتی را که دیگر مفید نیستند، جدا کرده و با استفاده از مهندسی معکوس، عیب و ایرادات آنها را پیدا کنید. این قطعات را می توان برای رفع عیب ها یا برای اهداف دیگر مجدداً طراحی کرد.

تکنولوژی اندودن از طریق حفره (TTH)

این فرایند شامل اجزایی است که لیدها به آنها متصل هستند. PCB هایی که برای این نوع مونتاژ استفاده می شوند دارای سوراخ های حفر شده هستند. اکنون، مونتاژ PCB ها با قطعات آسان می شود زیرا لیدها به طور موثر در سوراخ های حفر شده وارد می شوند.

همین حالا درخواست خدمات مونتاژ خود را ثبت کنید تا کارشناسان دیجی قطعه با شما تماس بگیرند.

شرکت مونتاژ برد الکترونیکی یا مونتاژکار فریلنسر؟

در صورتی که نیاز شما مقطعی است و نیاز به تخصص خاص یا دستگاه های پیشرفته ندارد، یک متخصص مونتاژکار می‌تواند نیاز شما را برآورده کند. در غیر این صورت اگر نیاز مصرفی یا تیراژ بالا دارید که نیازمند کیفیت بالا و تخصص بالاست با یک شرکت مونتاژ بردهای الکترونیکی همکاری کنید. مزایای همکاری با شرکت خدمات مونتاژ به شرح زیر است.