ثبت سفارش مهندسی معکوس

مهندسی معکوس برد الکترونیک

1.
بازیابی طراحی
2.
بازیابی تجزیه و تحلیل
3.
بازیابی پیاده سازی و اجرا

هدف مهندسی معکوس چیست؟

همه ما با این مفهوم آشنا هستیم اما مهندسی معکوس در زمینه قطعات الکترونیکی به چه معناست؟
از آنجایی که روش های مورد استفاده پیشین، امکان آسیب به برد اصلی را داشتند، احتمال ریسک بالا نیز وجود داشت.
شرکت دیجی قطعه با همت و تلاش کارشناسان خبره خود توانسته است با روش متفاوت و منحصر به فرد تصویر برداری اشعه ایکس و پردازش تصویر تا ۲۲ لایه بدون تخریب برد اصلی، در این حوزه نقشه برداری کند؛ و با استخراج قفل مدارات مجتمع برای کاربرد خاص (ASIC) امکان مهندسی معکوس قطعه مورد نظر را فراهم سازد.
از این متد می توان در زمینه استدلال و حل مسئله، بهبود قطعات، جایگزینی قطعات قدیمی، دانش اندوزی و استفاده از هوش سایر شرکت ها و رقبا، بهبود اسناد محصول، اهداف آموزشی و سایر موارد دیگر استفاده کرد.
هدف مهندسی معکوس تسهیل کار تعمیر و نگهداری با بهبود درک سیستم و تولید اسناد لازم برای یک سیستم قدیمی و کنار آمدن با پیچیدگی ها و بازاریابی اطلاعات از دست رفته است. اکنون می خواهیم راه های بیشتری جهت استفاده از این شیوه برای 6 نوع پروژه مختلف را بررسی کنیم.

استدلال و حل مسئله

این شیوه می تواند برای کشف عیوب محصول یا درک علت خرابی ماشین آلات و تجهیزات به شما کمک کند. در گذشته، مهندسان باید محصولی را جدا کرده و سعی می کردند آن را به صورت دستی کنار هم قرار دهند تا نحوه عملکرد آن را بیاموزند و اشکالات آن را بیابند. با پیشرفت فناوری، مهندسان اکنون می توانند قطعات و مجموعه های موجود را ردیابی کرده و آنها را در یک سیستم CAD(طراحی به کمک کامپیوتر) وارد کنند. این یک تصویر بزرگ به آنها می دهد تا بتوانند حوزه های دارای مشکل را مشخص کرده و راه حل هایی برای رفع آن ارائه دهند.

بهبود قطعات

از تکنیک های مشابهی که برای استدلال و حل مسئله استفاده می شود می توان برای بهبود قطعات نیز استفاده کرد. می توانید قطعاتی را که دیگر مفید نیستند، جدا کرده و با استفاده از مهندسی معکوس، عیب و ایرادات آنها را پیدا کنید. این قطعات را می توان برای رفع عیب ها یا برای اهداف دیگر مجدداً طراحی کرد.

جایگزینی قطعات قدیمی

ماشین آلات و تجهیزات، خریدهای گران قیمتی هستند. به منظور دریافت بیشترین بازده سرمایه گذاری (بازگشت سرمایه) برای این خریدها، باید آنها را تا آنجا که ممکن است در حال کار نگه دارید و هنگام خرابی قطعات، باید بتوانید آنها را تعویض کنید. گاهی اوقات این امر امکان پذیر نیست زیرا سازنده از این کسب و کار خارج شده است یا تولید قطعه مورد نیاز شما را متوقف کرده است. این متد به شما قدرت این را می دهد که قطعات را برای خود تکرار و تولید کنید تا بتوانید ماشین آلات خود را بیشتر در حال کار نگه دارید.

دانش اندوزی و استفاده از هوش سایر شرکت ها و رقبا

این شیوه، نوآوری را تقویت می کند. شما می توانید نحوه عملکرد محصول رقیب را کشف کرده و سپس پیشرفت هایی را ایجاد کنید تا محصول بهتر خود را ایجاد کنید. این به شما کمک می کند تا یک مزیت رقابتی کسب کنید و مهندسان را ترغیب می کند تا بهترین محصول ممکن را برای خدمت به یک هدف خاص تولید کنند.

بهبود مستندات محصول

مستندات محصول می تواند ناقص، مفقود شده یا درک شان دشوار باشد. این روش امکان کشف نحوه ساخت محصول و نحوه عملکرد آن را فراهم می آورد تا بتوان اسناد جدیدی ایجاد کرد.

آموزش برای بهبود تولیدات آینده

مهندسان می توانند با نرم افزارها، محصولات، قطعات و موارد دیگر اطلاعات زیادی را بیاموزند. هرچه تعداد بیشتری از محصولات را مهندسی معکوس کنند، مهارت ها و تکنیک های بیشتری می آموزند که می تواند برای ایجاد محصولی جدید استفاده شود. این شیوه به مهندسان الهام می بخشد تا محصولات خود را دوباره طراحی کرده و مجدداً مورد استفاده قرار دهند تا جایی که دیگر امکان بهبود یا پیشرفت آنها وجود نداشته باشد.

کاربردهای مهندسی معکوس در الکترونیک

بررسی طرح ها و مانورهای موجود

این روش به ما اجازه می دهد آنچه را که از قبل وجود دارد، ببینیم. این شامل هر بخش، ساختار یا فرآیندی است که می تواند به طرق دیگر به نفع جوامع باشد. بررسی محصولات فعلی، به لطف این متد، منجر به نوآوری و کشف محصولات جدید می شود.

بازسازی محصول قدیمی

بخش اصلی و کلیدی طراحی مجدد محصولی که از پیش موجود بوده است، درک خود محصول است. این متد به شما اجازه می دهد تا در یک سیستم قدیمی، پیچیدگی های منسوخ را تجسم کرده و آنها را دریابید. کیفیت مهمترین جنبه این فرایند است.

کشف هرگونه آسیب پذیری محصول

مشابه مرحله قبل، این متد در یافتن عیب در محصول به شما کمک می کند. این امر برای اطمینان از ایمنی و رفاه کاربران محصول است. بهتر است هر موضوعی در مرحله تحقیق مطرح شود تا در مرحله توزیع.

عرضه محصولات ارزان تر و کارآمدتر به بازار

هدف اصلی این است که مهندسان در مسیر نوآوری و موفقیت قرار گیرند. موفقیت یعنی؛ کاهش هزینه های تولید و افزایش کارآیی محصول تا آنجا که ممکن است.

ایجاد یک مدل CAD قابل اعتماد برای مرجع آینده

بیشتر فرایندها شامل یک فایل CAD کامل برای مراجع بعدی است. یک فایل CAD ایجاد می شود تا در صورت بروز مشکلات آینده بتوان آن را به صورت دیجیتالی مورد بررسی قرار داد. این شکل از فناوری، بهره وری مهندسی و تجلی محصول را افزایش داده است.

الهام بخش ذهن خلاق با ایده های قدیمی

در نهایت، این روش جای خود را به طراحی نوآورانه می دهد. در طول این فرآیند، یک مهندس ممکن است سیستمی را کشف کند که می تواند برای پروژه ای کاملاً متفاوت مفید باشد. این نشان می دهد که چگونه مهندسی، پروژه ها را با دانش قبلی متصل می کند.

آیا مهندسی معکوس برای شما مناسب است؟

با توجه به این که هر پروژه و موقعیتی منحصر به فرد است، تیم مهندسان ما در شرکت دیجی قطعه می توانند وضعیت شما را تجزیه و تحلیل کنند و تعیین کنند که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر. هنگامی که مشخص کردیم که این روش با نیازهای شما مطابقت دارد، می توانیم به شما کمک کنیم تا کارتان را به موقع انجام دهید. ما از محصولات با کیفیت برتر همراه با بهترین نرم افزارها در شرکت خود استفاده می کنیم تا مطمئن شویم همه قطعاتی که تولید می کنیم با استانداردهای بالای ما مطابقت دارند. ما در دیجی قطعه با افتخار اعلام می کنیم که این شرکت در کمترین زمان ممکنه خدمات خود را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، برای مشتریان عزیز ارائه می کند.

فواید و مزایا
کرک و استخراج کد تراشه‌های قابل برنامه ریزی
  • انواع حافظه های دارای قفل
  • تراشه‌های FPGA و CPLD
  • انواع خانواده‌های میکرو‌کنترلر
ساخت بردهای الکترونیکی تا ۲۲ لایه بدون تخریب برد اصلی و مشابه نمونه اصلی
استخراج فایل شماتیک از نمونه برد مدار چاپی(PCB)
بهینه سازی عملکرد و تغییرات ابعادی برد‌ها
صرفه جویی در هزینه ها
کپسوله سازی IC های مدارات مجتمع برای کاربرد خاص (ASIC)
ایجاد تنوع
گوشی رو بردار!

کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت و آماده پاسخگویی به سوالات شما می‌باشند.

تلفن پشتیبانی: ۵۸۱۴۹۹۹۹ ۰۲۱

پشتیبانی 24 ساعته دیجی قطعه