ثبت سفارش مونتاژ

مونتاژ برد الکترونیک

مجموعه تخصصی دیجی قطعه با دارا بودن تیمی مجرب و حرفه‌ای قادر به ارائه خدمات مونتاژ برد الکترونیکی می‌باشد. در این مجموعه تلاش می‌شود با نظارت و کنترل دقیق در طی مراحل مونتاژ خطاهایی مانند قلع مردگی، لحیم سرد، خطای دید در قلع گرفتگی پایه ‌های IC رخ ندهد. این خدمات در هر دو فناوری SMT و THT با توجه به نوع قطعات به هر دو شیوه دستی و اتوماتیک انجام می‌شوند. از آنجایی که روش های مورد استفاده ی پیشین مهندسی معکوس، احتمال آسیب به برد اصلی را داشته، ریسک بالایی را نیز به همراه داشتند. همچنین مدارات مجتمع برای کاربرد خاص (ASIC) انحصاری شرکت ها عموماً می توانند باعث مختل شدن رویه ی مهندسی معکوس برد بشوند. سرهم کردن برد مدار چاپی، فرآیند اتصال قطعات الکترونیکی با سیم کشی بردهای مدار چاپی است. آثار یا مسیرهای رسانای حک شده در ورقه های مسی چند لایه PCB ها در داخل یک لایه نارسانا به منظور تشکیل مجموعه استفاده می شود. قطعاتی که در انواع بردهای الکترونیکی به کار می روند از لحاظ شکل ظاهری در دو دسته SMD و DIP قرار می گیرند. در هنگام طراحی PCB اولین نکته ای که باید مورد توجه قرار داد نوع قطعات به کار رفته در آن می باشد.

مونتاژ برد الکترونیکی را می توان به صورت دستی و یا توسط دستگاه انجام داد. DIP مخفف عبارت Dual In-line Pin می باشد که این قطعات در داخل برد قرار می گیرند و به راحتی لحیم می گردند. با بستن مدار مورد نظر بر روی برد برد می توان از این قطعات برای آزمایش و تست های ساده استفاده نمود.

اما SMD که انواعی دیگر از قطعات مونتاژی بردهای الکترونیکی می باشند، مخفف عبارت Surface Mount Device بوده و با قرار گرفتن بر روی سطح مدار چاپی از روی سطح لحیم می گردند. در هنگام نصب این قطعات بر روی برد نیازی به سوراخ کردن برد نبوده و می توان به جای آن از پد استفاده نمود. بخش مونتاژ قطعات SMD در این مجموعه قابلیت‌های شاخصی را به مشتری ارائه می‌دهد، از جمله:

  • قابلیت مونتاژ قطعات از سایز 0.005× 0.1 تا 3× 3 اینچ
  • توانایی مونتاژ IC های BGA،QFN و Fine Pitch QFP
  • قابلیت انجام مونتاژ بر روی انواع PCB از سایز 50× 50 تا 1100× 400 میلی‌متر
  • دقت بالای Printer و Pick&Place در مقیاس میکرومتر

راههای مختلف ایجاد مجموعه های برد مدار چاپی کدام است؟

توصیه می شود سوار کردن برد مدار چاپی با دقت، با توجه به جزئیات و دقت مطلق انجام شود؛ زیرا این امر عملکرد موفق دستگاه های الکترونیکی را تعیین می کند.
قطعات الکترونیکی را می توان به طور ایده آل با PCB ها به 3 روش زیر مونتاژ کرد:

تکنولوژی نصب سطحی (SMT)

تکنیکی که در دهه 60 میلادی ظاهر شد و در دهه 80 توسعه یافت؛ در حال حاضر به طور گسترده توسط بسیاری از تولید کنندگان مونتاژ PCB استفاده می شود. این فرآیند شامل اجزایی با زبانه های فلزی است که می توانند به راحتی به PCB ها لحیم شوند. در صورتی که قطعات در دو طرف PCB ها با روش های لحیم کاری موثر ثابت شوند، این تکنیک تراکم مدار بیشتری را ارائه می دهد.

بهبود قطعات

از تکنیک های مشابهی که برای استدلال و حل مسئله استفاده می شود می توان برای بهبود قطعات نیز استفاده کرد. می توانید قطعاتی را که دیگر مفید نیستند، جدا کرده و با استفاده از مهندسی معکوس، عیب و ایرادات آنها را پیدا کنید. این قطعات را می توان برای رفع عیب ها یا برای اهداف دیگر مجدداً طراحی کرد.

تکنولوژی اندودن از طریق حفره (TTH)

این فرایند شامل اجزایی است که لیدها به آنها متصل هستند. PCB هایی که برای این نوع مونتاژ استفاده می شوند دارای سوراخ های حفر شده هستند. اکنون، مونتاژ PCB ها با قطعات آسان می شود زیرا لیدها به طور موثر در سوراخ های حفر شده وارد می شوند.

امروزه نسل جدید در حال بررسی جنبه های میکروالکترونیک است که صنعت مهندسی و بسته بندی الکترونیک را به اختراع فناوری های جدیدتر و پیشرفته تر سوق می دهد. مونتاژ موثر و دقیق برد مدار چاپی اطمینان می دهد که دستگاه های الکترونیکی با دقت و بهره وری مطلق کار می کنند. ما در دیجی قطعه با افتخار اعلام می کنیم که این شرکت در کمترین زمان ممکنه خدمات خود از جمله مونتاژ برد الکترونیک را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، برای مشتریان عزیز ارائه می کند.

گوشی رو بردار!

کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت و آماده پاسخگویی به سوالات شما می‌باشند.

تلفن پشتیبانی: ۵۸۱۴۹۹۹۹ ۰۲۱

پشتیبانی 24 ساعته دیجی قطعه