در این مطلب قصد داریم شما را با محصولات جدید Google که باعث ساده‌تر شدن توسعه دستگاه های هوشمند می‌شوند، آشنا سازیم. کیت‌های پروژه‌های AIY Google و شتاب‌دهنده‌های USB Coral امکان استنباط شبکه عصبی در طول توسعه پروژه را فراهم می‌کنند و به مهندسین و طراحان اجازه می‌دهد هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) را به راحتی در پروژه‌های خود ادغام کنند و ایده‌های کاربردی را از نمونه اولیه برای توسعه بسیار سریع‌تر پیش ببرند، کیت‌های پروژه AIY جدید و شتاب‌دهنده‌های USB Coral از Google هستند. این محصولات جدید Google توسعه دستگاه‌های هوشمندی را که قادر به استناد از شبکه عصبی هستند ساده می‌کند.

این محصولات از طیف گسترده‌ای از صنایع از جمله توسعه شهرهای هوشمند، تولید، خودرو، بهداشت و درمان سود می‌برند. همچنین کاربران می‌توانند با استفاده از شتاب‌دهنده‌های USB Coral به راحتی از طریق ML با سرعت بالا استنباط کنند.

فناوری AIY و Coral Google بستر کاملی از اجزای سخت‌افزاری، ابزارهای نرم‌افزاری و مدل‌های از پیش تدوین شده برای ساخت دستگاه های هوشمند با هوش مصنوعی محلی را فراهم می‌کند.

Google AIY Voice Kit (G950-00865-01) به کاربران امکان می‌دهد با ساخت پردازنده زبان طبیعی خود و اتصال آن به دستیار Google، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی را تجربه کنند. این کیت را به یک دستیار صوتی تبدیل می‌کند که به سوالات و دستورات پاسخ می‌دهد. این کیت همچنین می‌تواند برای افزودن تشخیص گفتار و پردازش AI به پروژه‌های Raspberry Pi استفاده شود. کاربران می‌توانند از کد نمونه یا سرویس Google Cloud Speech-to-Text استفاده کنند که دستورات گفتاری را به متن تبدیل می‌کند تا اقدامات موجود در کد برنامه را ایجاد کند. از تشخیص عبارت کلیدی می‌توان در پروژه‌هایی استفاده کرد که دارای قابلیت تشخیص صدا برای کنترل ربات‌ها، موسیقی، بازی‌ها و موارد دیگر هستند.

Google AIY Vision Kit (G950-00866-01) شامل تمام مولفه‌ها و نرم‌افزارهای مورد نیاز برای آزمایش شناخت تصویر با استفاده از شبکه‌های عصبی است. کاربران می‌توانند دوربین هوشمند خود را بسازند که می‌تواند تا ۱۰۰۰ مورد مشترک را ببیند و تشخیص دهد، چهره‌ها، احساسات و حالت‌ها را تشخیص داده و تقسیم‌بندی اشیا را با استفاده از مدل‌سازی پیشرفته تشخیص تصویر انجام دهد. این کیت الکترونیک که توسط Raspberry Pi تغذیه می‌شود، بدون اتصال ابری می‌تواند به بینایی رایانه‌ای دست یابد زیرا شبکه‌های عصبی عمیق در زمان واقعی مستقیماً روی دستگاه اجرا می‌شوند.

Coral USB Accelerator (G950-01456-01) ساخته شده و نصب آن سریع و آسان است و طبقه‌بندی تصویر سفارشی با دقت بالا را به دستگاه های هوشمند با AutoML Vision Edge می‌دهد. کاربران می‌توانند یک پردازنده پردازنده Google Edge TPU را از طریق درگاه USB به سیستم‌های موجود متصل کنند تا در طیف گسترده‌ای از سیستم‌ها، فراگیری یادگیری ماشین با سرعت بالا را فعال کنند. Edge TPU داخلی یک ASIC کوچک است که توسط گوگل طراحی شده و مدل‌های TensorFlow Lite را به روشی کارآمد و شتاب بخش می‌کند. این دستگاه می‌تواند ۴ تریلیون عملیات در ثانیه (TOPS) را با استفاده از ۰.۵ وات برای هر TOPS انجام دهد و می‌تواند مدل‌های پیشرفته بینایی متحرک را با سرعت تقریبا ۴۰۰ فریم در ثانیه اجرا کند. این پردازش ML روی دستگاه تاخیر را کاهش می‌دهد، حریم خصوصی داده‌ها را افزایش می‌دهد و نیاز به اتصال ثابت به اینترنت را برطرف می‌کند.

بسیاری از مشتریان ابراز علاقه کرده‌اند که هوش مصنوعی را در پروژه‌های خود و دستگاه های هوشمند خود ادغام کنند اما اغلب نمی‌دانند از کجا شروع کنند. برای رفع این شکاف دانش، ما در طیف وسیعی از کیت‌های پروژه AIY و شتاب‌دهنده‌های USB مرجانی از گوگل سرمایه‌گذاری کرده‌ایم تا دانشجویان، مهندسان حرفه‌ای، سازندگان و تولیدکنندگان را قادر سازد تا به راحتی دستگاه‌های هوشمند توسعه دهند که می‌توانند با استفاده از AI و ML مشکلات دنیای واقعی را حل کنند. مشتریان اکنون می‌توانند از فناوری پیشرفته گوگل برای افزودن تشخیص گفتار و تصویر به پروژه‌های خود استفاده کنند، ایده‌های خلاقانه کاربردی محلی روی دستگاه را از نمونه اولیه به توسعه بسیار سریع‌تر منتقل کنند.

کیت‌های پروژه‌های AIY Google و شتاب‌دهنده‌های USB Coral اکنون از Farnell در EMEA و element14 در APAC در دسترس هستند.