شماره تماس : 28422110-021
ایمیل: info@digighate.com

تعریف فروشنده و شرایط کالاهای فروشندگان

محصولات ارایه شده در وب‌سایت، یا توسط دیجی‌ قطعه از شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی خریداری و عرضه می‌شود و یا برخی فروشندگان با دیجی‌کالا همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند. منظور از کالای فروشندگان، گروه دوم است و فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در وب‌سایت عرضه کرده، به فروش می رساند. همچنین اعتبار فروشنده‌ها توسط دیجی‌ قطعه بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود.

• مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.

قوانین و مقررات

سفارش‌های خرید مشتری، با توجه به موجودی اختصاص داده شده توسط فروشنده در پنل سلر سنتر، برای فروشنده قابل‌رؤیت است و فروشنده موظف است سفارش‌های ثبت شده را با توجه به ضوابط و زمان تعیین شده در پنل خود، به‌صورت محموله آماده، در لفاف مناسبی بسته‌بندی کرده و به انبار دیجی‌ قطعه ارسال نماید. 

هزینه‌های ارسال کالا(از قبیل بسته‌بندی، بیمه، حمل و سایر هزینه‌های مربوطه) به انبار دیجی‌قطعه بر عهده فروشنده است، در صورتی که خدمات مذکور بنا به درخواست فروشنده، از سوی دیجی‌قطعه انجام شود، هزینه آن راسا و بدون نیاز به اطلاع و اجازه فروشنده، توسط دیجی‌کالا از محل فروش یا مطالبات فروشنده از دیجی‌قطعه کسر و برداشت خواهد شد. در صورت نیاز، کالا در انبار دیجی‌قطعه به شکل امانی نگهداری می‌شود که در صورت نگهداری اجناس در انبار دیجی‌قطعه ، هزینه‌های مربوط به انبارداری متعاقبا و باتوجه به ابعاد و حجم محاسبه خواهد شد و به اطلاع فروشنده میرسد. دیجی‌قطعه تعهدی نسبت به نگهداری کالاها به‌صورت امانی در انبار خود ندارد. 

قیمت کالاها با توجه به رعایت استانداردهای قیمت‌گذاری، توسط و به مسئولیت فروشنده تعیین می‌شود. لذا مسئولیت پاسخگویی به مراجع رسمی و اشخاص ثالث از جمله مشتری در خصوص قیمت تعیین شده بر عهده فروشنده است. به موجب این قرارداد، فروشندگان به عنوان شرط ضمن عقد اعلام می نمایند که نسبت به فروش کالاهای خود بر روی وبدرگاه اینترنتی دیجی‌قطعه کلیه خیارات از جمله غبن ولو فاحش یا افحش را از خود سلب و ساقط نمودند. 

مسئولیت صدور فاکتور فروش و سند برگشت از فروش برای مشتری بر عهده فروشنده است. در صورت اشتباه فروشنده و درج قیمت به بهای پایین تر از قیمت واقعی در درگاه اینترنتی وی، وی متعهد است کالا را با همان قیمت درج شده در درگاه اینترنتی دیجی‌قطعه تحویل مشتری نماید و در صورت استنکاف، مشمول وجه التزام و ضمانت اجرای در خصوص عرضه کالای ناموجود می‌شود. درهر حال پاسخگویی به خریدار در مراجع رسمی به عهده فروشنده می‌باشد. 

فروشنده اظهار می نماید که با عرضه کالا در پنل اختصاصی خود در درگاه اینترنتی دیجی‌قطعه ، حقوق مالکیت مالکیت فکری متعلق به هیچ شخص حقیقی و حقوقی دیگری را نقض نکرده است و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده وی خواهد بود. نام تجاری فروشنده جهت درج در سایت اعلامی از طرف فروشنده در پنل او می‌باشد و فروشنده در این راستا اظهار می نماید مالکیت مادی و معنوی نام تجاری مذکور متعلق به شخص حقیقی و حقوقی دیگری نیست و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده فروشنده خواهد بود. فروشنده موظف است مشخصات محصولات و توضیحات لازم جهت معرفي کالا، نحوه پشتیبانی پس از فروش و سایر موارد لازم را در درگاه اینترنتی براساس شرایط اعلامی دیجی‌قطعه ارائه نماید. فروشنده متعهد می‌شود که کالاهای مورد درخواست مشتری را بدون وقفه ودر موعد مقرر ارسال نماید، در غیر این صورت دیجی‌قطعه می‌تواند بنا به تشخیص خود، خسارات ناشی از تأخیر در اجرای تعهدات را از فروشنده مطالبه و یا از محل مطالبات وی کسر و برداشت نمایدعلاوه بر این دیجی‌قطعه بنا به تشخیص خود می‌تواند اقدام به فسخ قرارداد کند. 

فروشنده متعهد می‌شود که هیچ‌گونه کالای تقلبی، قاچاق، ممنوعه ی را تحویل مشتری ندهد و تضمین می‌کند تمامی کالاها و ملحقات فروخته و ارسال‌شده جزء کالاهای مجاز و قانونی بوده ودر صورت وارداتی بودن از مبادی قانونی وارد کشور گردیده و همگی دارای برگ سبز و کلیه مدارک گمرکی و مالیاتی لازم می باشند. در صورتیکه فیزیک و ظاهر بسته‌بندی کالای ارسالی به انبار سالم و خود کالا دارای آسیب دیدگی باشد ، مرجوعی کالا به عهده فروشنده است. 

در صورتیکه فیزیک و ظاهر بسته‌بندی هنگام مرجوعی کالا دارای آسیب دیدگی باشد ، خسارت کالا به عهده ی دیجی‌قطعه است . فروشندگانی که کالاهای آنها دارای بسته‌بندی نامناسب است موظف هستند کیفیت بسته‌بندی کالاهای خود را ارتقا دهند و تمامی کالاها به صورت پلمپ به انبار ارسال شود. تا آن زمان فروشنده مربوطه ، موظف به دریافت مرجوعی کالاهاست.